VESTI

Svečana dodela diploma 2019

Rektor Prof.dr. Milija Zečević u Predsedništvu Srbije

Rektor Evropskog Univerziteta Prof.dr Milija Zečević, povodom Dana državnosti prisustvovao je na svečanom prijemu u Predsedništvu Srbije, kome su takođe prisustvovali mnogobrojni predstavnici političkog i javnog života!

OTVORENA 8. TRADICIONALNA IZLOŽBA STUDENTSKIH RADOVA "KREATIVNI MARKETING-MOĆ FOTOGRAFIJE"

INTERVJU DEKANA FEBM-a PROF. DR LEPOSAVE ZEČEVIĆ LISTU DANAS

INTERVJU REKTORA PROF. DR MILIJE ZEČEVIĆA LISTU NIN

INTERVJU REKTORA PROF. DR MILIJE ZEČEVIĆA LISTU DANAS
Više pogledajte OVDE

INTERNACIONALNA NAUČNA KONFERENCIJA "RAZVOJ MENADŽMENTA U CENTRALNOJ I JUGOISTOČNOJ EVROPI"

DODELA POVELJE MINISTRU PROF. DR ŽARKU OBRADOVIĆU

DODELA POVELJE REKTORU PROF. DR MIĆI JOVANOVIĆU

EVROPSKI UNIVERZITET POTPISAO UGOVOR SA PRIVREDNOM KOMOROM BEOGRAD
Ugovor pogledajte OVDE

AKREDITOVAN FARMACEUTSKI FAKULTET U OKVIRU EVROPSKOG UNIVERZITETA

DODELJENE DOZVOLE ZA RAD MINISTARSTVA PROSVETE I NAUKE ZA:

DODELA PRIZNANJA ZA DOPRINOS RAZVOJU MENADŽMENTA U SRBIJI

INTERNACIONALNA NAUČNA KONFERENCIJA

Hotel Hyatt Regency, Beograd - Mart 15. 2011.

Razvoj menadžmenta u Centralnoj i Jugoistočnoj Evropi

Evropski univerzitet u saradnji sa European Management Association, European Academy of Sceince i Scientific Society for Management organizovao je u ponedeljak, 15.03.2011. u hotelu Hyatt Regency u Beogradu Međunarodni naučni simpozijum pod nazivom “Management Development in Central and South East Europe”.

Više pogledajte OVDE

DODELA POČASNOG DOKTORATA MIHAJLU LAZAREVIĆU I POVELJE SRPSKOM PJEVAČKOM DRUŠTVU "JEDINSTVO" IZ KOTORA

Više pogledajte OVDE

NEDELJNIK VREME: KONFERENCIJA "KVALITET STUDIJA NA PRIVATNIM I DRŽAVNIM FAKULTETIMA"

Više možete pogledati OVDE ili preuzmitre PDF fajl

NEDELJNIK VREME: NAUKA I OBRAZOVANJE ZA XXI VEK

Više možete pogledati OVDE ili preuzmitre PDF fajl

SIMPOZIJUM 2007 BEČ

Evropski univerzitet iz Beograda organizovao je u utorak uveče u Beču simpozijum "Nauka i diplomatija u funkciji evro-atlantskih integracija" tokom kojeg je uglednim svetskim naučnicima dodeljen počasni doktorat i titula akademika Evropske akademije nauka. U svečanoj sali stare bečke većnice ovu manifestaciju otvorila je predsednik 1. bečkog okruga Ursula Štencel, nekada-šnji poslanik Narodne partije Austrije u parlamentu EU. U svom izlaganju ona je rekla da je Evropski univerzitet most između Austrije i Srbije. Na ovoj svečanosti rektor Evropskog univerziteta prof. dr Milija Zečević dodelio je počasne doktorate ove obrazovne ustanove iz Beograda i titulu akademika Evropske akademije nauka prof. dr Peteru Linartu i prof. dr Žan Arve Abeju. Titula akademika Evropske akademije nauka dodeljena je direktoru bečke Diplomatske akademije Jirži Gruži i prof. dr Zoranu Simićeviću. Evropski univerzitet ima sedam fakulteta u Beogradu i više od 20 partnera, instituta i univerziteta u Evropi i SAD. Pored obrazovnih, realizuje i naučne projekte.

- Želeli smo da napravimo jedan koncept da se diplome priznaju u čitavom svetu - objasnio je Zečević ciljeve Evropskog univerziteta. On je najavio da će Evropski univerzitet potpisati i sporazum o saradnji sa bečkom Diplomatskom akademijom.

SVEČANA AKADEMIJA POVODOM DANA UNIVERZITETA

Svečanoj akademiji povodom Dana Evropskog univerziteta u Hotelu Hyatt Regency u Beogradu, u ponedeljak 20. novembra, prisustovali su rektori univerziteta Srbije, diplomatski predstavnici Rusije i Francuske, prijatelji koji su prethodnih godina podržavali implementaciju filozofije menadžmenta u domaću privredu i obrazovani sistem, i svi oni koji su doprineli da Evropski Univerzitet ima tako sjajne rezultate u prošlosti, i tako jasnu viziju budućnosti. Sa rektorom, akademikom profesorom dr Milijom Zečevićem i profesorima, Dan Evropskog univerziteta proslavilo je više od 60 magistara nauka - diplomaca ovog univerziteta, koji danas rade u Delta kompaniji, Raiffeisen banci, Hotelu Sveti Stefan, Vladi Srbije, kabinetima predsednika Srbije i predsednika vlade, Ministarstvu trgovine i turizma, Jugopetrolu, Agenciji za marketing, HVB banci, Societe Generale Jugoslav bank, Wiener Stadishe i sopstvenim kompanijama.

U BEČU URUČENO PRIZNANJE EVROPSKOG UNIVERZITETA IZ BEOGRADA
POČASNI DOKTORAT AMBASADORU GRUŠI